איך לבצע בדיקות על האזור בו רוצים לקנות נכס להשקעה בגרמניה?

איך לבצע בדיקות על האזור בו רוצים לקנות נכס להשקעה בגרמניה?

Facades,Of,Historicism,In,Leipzig

החלטה בנוגע להשקעה ברכישה של נכס בגרמניה היא החלטה בעל השלכות כלכליות ארוכות טווח, ועל כן בשביל להבטיח כי הכספים אותם אתם משקיעים יניבו בעבורכם תשואות יציבות לאורך זמן. למרות שכלכלת גרמניה נחשבת לחזקה מאוד ביחס למדינות אחרות ביבשת כמו גם בעולם, לא פעם משקיעים ישראלים "נופלים" בעקבות טעויות בשיקול הדעת וכן אי ביצוע של בדיקות הכרחיות. מהן הבדיקות שיכולות למנוע מכם ליפול בפח? להלן הפרטים:

אופי השכונה

כל שכונה בגרמניה בדומה לישראל מאופיינת בחתך אוכלוסייה אחר. בשנים האחרונות גרמניה מתמודדת עם אחוז פשיעה הולך ועולה, ועל כן לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של נכס בעלות אטרקטיבית, בדקו את אופי השכונה מבחינת איכות האוכלוסייה, היקף פשיעה, המעמד הסוציו-אקונומי של התושבים הוא חיוני לטובת קבלת החלטות בנוגע לרכישה של נכס באזור.

האם ניתן לקבל מימון בנקאי?

ההון הראשוני לרוב אינו מספיק בשביל רכישה של נכס, ועל כן נדרש לקבל ליווי בנקאי. אפשרויות המימון של הבנקים בגרמניה הם נרחבים מאוד ויכולים להגיע גם ל 80% מערך הנכס, אולם בשביל להבין לעומק מהו גובה המימון אותו תקבלו מומלץ ליצור קשר עם חברה מקצועית שנמצאת בקשר ישיר אל מול הבנקים, מתוך מטרה לגבש תוכנית כלכלית אשר תאפשר לכם למנף את כספי ההשקעה.

מהו השכר ממוצע במדינה?

מאחר והשכירות בגרמניה מפוקחת ע"י הממשלה, חשוב מאוד לבדוק את השכר הממוצע של התושבים בשכונה שבה עתידים לבצע את ההשקעה, מתוך מטרה להבין מהי התשואה אותה תוכלו לקבל כתוצאה מהשכרה ארוכת טווח. מדובר בפרמטר חשוב מאוד אותו נדרש לבצע בסיוע של חברה מקצועית כמו .germany-israel המתמחה באיתור של נכסים באזורי ביקוש וברמת סיכון נמוכה, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי הכסף אותו אתם משקיעים לטובת ביצוע ההשקעה אכן יהיה משתלם לטווח הרחוק.

מהם המיסים המקובלים באזור?

מדיניות המיסוי כלפי משקיעים זרים ידועה בגרמניה כאטרקטיבית מאוד, אולם עדיין נדרש לבצע בדיקה של מס השבח בשביל לקבל תמונה מדויקת בנוגע להיקף הכספים אותם תידרשו להשקיע, להשלמת העסקה.

 

 

 

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​