מדוע ישראלים אוהבים להשקיע בנדלן בגרמניה?

מדוע ישראלים אוהבים להשקיע בנדלן בגרמניה?

Small,Town,From,A,Bird's,Perspective

שוק הנדלן הוא מהשווקים היציבים ביותר בתרבות המערבית של ימינו. דווקא היום, בימים של מגיפה עולמית בשילוב של שינויים דרמטיים במציאות הגיאו פוליטית ועם ירידות חדות בשווקים, ללא כל ספק נדלן היה וככל הנראה ישאר בתור אפיק השקעה חביב על קהל גדול מאוד של משקיעים. השקעות בנדלן בגרמניה הן השקעות מאוד משתלמות למשקיעים ומה שאנחנו רואים שפשוט מספק בעיקביות תשואות מצויינות. הסיבות לכך מגוונות והן כוללות אלמנטים כלכליים כמו גם אלמנטים שנוגעים לאופי הגרמני ולחוק הגרמני. מה גם שלישראלים רבים יש את הזכות להנפיק דרכון גרמני, כך שבהחלט אנחנו מדברים על שוק שתופס הרבה מקום בקרב הקהל הישראלי.

השוק הגרמני הוא שוק יציב

אנחנו מדברים על מה שהוא תמיד כלי מפתח בהבנה של שווקי הנדלן ברחבי העולם והוא האופן בוא אנחנו יכולים להבין את הכלכלה באמצעות הבנה של התרבות המקומית. הגרמנים הם עם שמרן באופן יחסי. החוק הגרמני הוא חוק פרה סוציאלי, כך שהממשלה הגרמנית עושה בכל פעם מחדש מאמצים להשקיע באיכות שוק הדיוק המקומי. בגדול, דייר שמצא דירה טובה בעיר הוא מי שישאר בה לאורך הרבה מאוד שנים קדימה בהרבה מאוד מקרים, מה שעבורינו בתור ישראלים, מוגדר כמעט בגדר חלום.

לא רק זה, אלא שאנחנו מדברים על אחת הכלכלות החזקות ביותר באירופה אם לא החזקה מכולן. כך שהסיכוי למצוא שוכרים שירצו להישאר בנכס לאורך שנים קדימה והיכולת להשכיר בנייני דירות, משרדים וכן הלאה, היא גדולה למדי. מה שהוא באמת אלמנט קריטי בכל תהליך של השקעה בנדלן.

השוק הגרמני מותאם למשקיעים בעלי אזרחות מקומית

כאמור, לישראלים רבים יש את הזכות להוציא דרכון גרמני ואזרחות. הסיבה לכך היא כמובן מלחמת העולם השניה ושלילת האזרחות של אזרחים גרמנים יהודים לאורך שנות השלטון הנאצי. החוק למעשה קובע כי הצאצאים של אותם יהודים גרמנים יהיו רשאים להנפיק אזרחות מחודשת ולהיות אזרחים שווי זכויות מין המניין. הדבר חשוב משום שבמידה ואתם משקיעים בגרמניה בתור אזרחים, אתם ככל הנראה תהיו זכאים להקלות משמעותיות ששווה לנצל.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​