מה הפך את גרמניה ליעד הנדל"ן היציב באירופה?

מה הפך את גרמניה ליעד הנדל"ן היציב באירופה?

england-europe-stable-real-estate

אם אתם חושבים על השקעת נדל"ן שיכולה להתאים לכם, ברור מדוע תרצו לעשות כל מה שאתם יכולים כדי להשקיע נכון. כולנו שומעים מגיל צעיר על אותם אנשים שעשו השקעות נכונות בנדל"ן, הצליחו להגיע ליציבות כלכלית וגרמו בכך גם לדורות הבאים שלהם ליהנות מפרנסה טובה. עם זאת, מה אתם באמת יודעים על השקעות בנדל"ן? והאם עצרתם לחשוב על כך שבחירת הנכס שבו אתם משקיעים זה הדבר החשוב ביותר? עוד נקודה למחשבה שכדאי לקחת בחשבון, זו העובדה שהיום העולם שלנו הרבה יותר קטן ונגיש, מה שאומר שאתם לא חייבים לקחת את כל ההון שצברתם ולהשקיע אותו רק בתוך גבולות ישראל. בפועל אתם יכולים להשקיע גם בחו"ל, ואם יש יעד שכולם נושאים אליו את עיניהם בשנים האחרונות, הוא כמובן יעד כמו גרמניה. אתם מתלבטים האם זה כדאי גם לכם? תוהים איך יכול להיות שגרמניה הפכה ליעד נדל"ן שכל העולם מדבר עליו? אם כך, כדאי לדעת שהסוד טמון ביציבות הכלכלית של גרמניה.

מה הקשר בין יציבות כלכלית ובין השקעות נדל"ן?

בבואנו להחליט האם עדיף להשקיע בנדל"ן בגרמניה או במדינות אחרות בעולם, אנחנו רואים שיש נתון אחד משמעותי שיכול להשפיע על ההחלטה הזאת, והוא: היציבות הכלכלית במדינה. לכן, למרות שבאיטליה, לדוגמא, יש מקומות נפלאים שגם היינו רוצים לגור בהם בעצמנו, זה עדיין לא יעד שהמומחים בתחום הנדל"ן היו ממליצים לכם להשקיע בו. הכלכלה של איטליה אינה מספיק יציבה וזה אומר שאפילו אם דירה מסוימת נראית מאוד אטרקטיבית היום כהשקעה, העניין עלול להשתנות בשנים הקרובות. אסור לשכוח שכאשר מדברים על השקעות בתחום הנדל"ן מדברים על השקעות לטווח ארוך ולכן חשוב מאוד לבחור מדינה שבה הכלכלה יציבה. הנתונים הללו הם למעשה התשובה הברורה לשאלה מה הפך את גרמניה ליעד הנדל"ן היציב באירופה, שכן ככל שהכלכלה של המדינה יציבה יותר – יותר משקיעים פונים אליה ובוחרים בה.

האם גם לכם באופן אישי כדאי להשקיע בנדל"ן בגרמניה?

ההחלטה באיזו מדינה להשקיע בנדל"ן היא לא החלטה פשוטה, כי עבור רובנו מדובר כמעט על כל הכסף שהצלחנו לחסוך. לכן זה ברור מדוע אין כאן מקום לטעויות וזו גם הסיבה שבגללה ברור מדוע אתם תוהים האם גם עבורכם השקעת נדל"ן בגרמניה באמת יכולה להיות אטרקטיבית או לא. ראשית, חשוב להבין שאין על כך תשובה אחת נכונה, כי זה מאוד תלוי באיזה סוג של נדל"ן אתם רוצים להשקיע בגרמניה. שנית, חשוב מאוד גם לבדוק איך אתם עושים זאת ובעיקר – להיעזר במומחים. אין ויכוח על כך שבעידן המודרני שבו אנחנו חיים תוכלו לקרוא על כל נושא ועניין אינספור מאמרים, אך האם זה מה שיהפוך אתכם למומחי נדל"ן? כלל לא בטוח. משמעות הדברים היא שאם מדובר על השקעה משמעותית כל כך עבורכם ואם אתם מצפים להרוויח ממנה כסף בעתיד, רצוי לבדוק בשבע עיניים באיזה נדל"ן אתם משקיעים. זה נכון שגרמניה מציגה יציבות כלכלית חזקה ביותר לעומת מדינות אחרות בגוש האירופי, אך גם בתוך גרמניה עצמה יש מקומות שיכולים להניב לכם יותר תשואה לעומת מקומות אחרים שאינם כל כך אטרקטיביים. לכן חשוב לבדוק איפה אתם רוצים להשקיע וכדי לבחור את ההשקעה הנכונה, רצוי לדבר עם המומחים. אומנם זה נכון שתמיד תשלמו עמלה על שירותי התיווך שתקבלו, אך כאשר מדובר על השקעת נדל"ן מעבר לים, תיווך זה בהחלט לא משהו שכדאי לוותר עליו.

מעוניינים לקרוא על נדל"ן באנגליה? ממליצים על אנגליה ישראל>>> השקעות נדל"ן באנגליה

 

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​