השקעות נדל"ן בלייפציג

לייפציג - אפשרויות מעניינות במיקום מפתיע

לייפציג, העיר השמינית בגודלה בגרמניה, הידועה בזכות הארכיטקטורה המרהיבה שלה, היא הפנינה הנסתרת של מזרח גרמניה. לייפציג נבחרה יחד עם קרקוב וגרונינגן כאחת משלוש הערים עם רמת החיים הטובה ביותר באירופה ויש המכנים אותם כברלין החדשה. העיר, המשלבת איכות חיים עירונית, אוויר נקי וחוסן כלכלי, נמצאת בתנופת צמיחה ומושכת אליה אוכלוסיה חזקה.
העיר ממוקמת כ-160 קילומטר מברלין ומאכלסת כ-600 אלף איש. בסך הכל, גרים באזור העירוני של לייפציג כ-1.1 מיליון איש. אחוזי האבטלה בלייפציג קטנים בהתמדה ויחסית לערים אחרות בגרמניה, כמות המהגרים בה נמוכה יותר (כ-5.6% לעומת 7.6% בערים אחרות בגרמניה).
לכלכלה של העיר תורמים המפעלים של BMW ופורשה וכן משרדים אזוריים גדולים של אמזון, DHL וחברות בתחום תעשיית הרכב ומנופים. בנוסף, לייפציג היא ביתה של בורסת האנרגיה האירופאית.
לעיר שדה תעופה גדול ותחנת הרכבת, ההופכים את העיר לנגישה הן לתיירים והן לעסקים.
העיר משלבת תכנון אורבני וצמיחה אורבנית. המבנים בעיר הם שילוב של בניינם מסוף המאה ה-19 וכן תוספת של בניינים שהוקמו בשנות קיומה של גרמניה המזרחית. ריבוי פארקים גינות ציבוריות, עם נוף שטוח יחסית, הופכים את העיר לנוחה הן להולכי הרגל והן לרוכבי האופניים.
את הפן התרבותי של העיר משלימים מגוון רחב של פסטיבלי מוזיקה, סצנת אמנות משגשגת, המושכת קהל, בית אופרה, מרכז ספורט לכדורגל והוקי וכמובן אוניברסיטה . לייפציג היא אחת משתי הערים שבהן נמצאת הספרייה הלאומית הגרמנית (השנייה היא פרנקפורט). בהיותה עיר גדולה וצומחת, מחירי הנכסים נוטים להיות גבוהים יותר מאשר באזורים אחרים במדינה. עם זאת, קיים מגוון טוב של דירות ובתים בני השגה לרכישה ושכירות בכל רחבי לייפציג בשילוב עם שיעורי ארנונה נמוכים יחסית, הנכסים בעיר הם הזדמנות קנייה מעניינת. אמנם, מחירי הנדל"ן בגרמניה נמצאים בצמיחה מתמדת מזה כ-5 שנים אולם, פוטנציאל הצמיחה בלייפציג לא מוצה – כעיר מזרח גרמנית בעברה, נקודת הפתיחה של המחירים היתה נמוכה יותר מן המערב ולכן גם כיום, פוטנציאל התשואה ועליית הערך בעיר רחוק משיאו. השכרה היא הנורמה המקובלת בלייפציג. במובן זה, גרמניה שונה מבריטניה או מצפון אמריקה, שבהן יש נטייה לשאוף לבעלות על נכסי מגורים או נדל"ן. מרבית התושבים בעיר, אינם נמצאים במשחק הרכישה, השגת בעלות או שדרוג נכסים. מגמה זו מבטיחה ביקוש רציף לנכסי מגורים להשכרה, לאורך זמן. עלויות הנכסים בלייפציג כמו בכל גרמניה כיום מחירי הנכסים נמצאים בצמיחה. המימון עדיין נותר זול, ומתקיימים תנאים לשוק נדל"ן שוקק ומגוון. באופן גס, ניתן לחלק את לייפציג באמצעות קו חלוקה מצפון לדרום, דרך מרכז העיר - החצי המזרחי הזול יותר (Ost) והחצי המערבי היקר יותר (West).

מרבית הנכסים היקרים יותר נמצאים באזורה המערבי והצפון מערבי של העיר בעוד שבמזרח העיר, ניתן לאתר נכסים ברמת מחירים נמוכה יותר. מרכז העיר (Zentrum) קורץ יותר לאוכלוסיה צעירה, ללא ילדים, עם נוכחות בולטת של סטודנטים.
המחירים נעים גם בהתאם לסוג המבנים. בלייפציג ניתן למצוא את בתי האבן הגדולים מסוף המאה ה-19 – בתי ה-Altbau וכן נכסים שנבנו בשנים מאוחרות יותר – נכסי ה-Platenbau. כמובן, שקיימים פרויקטי בניה חדשים נוספים וכן אפשרויות מגוונות לנכסים ובתים פרטיים מחוץ לעיר, בפרברים הסמוכים.
העלות למטר מרובע בלייפציג עומדת על כ-2,600 אירו למטר מרובע. שימו לב להתפלגות המחירים במפה באזורים המרכזיים בלייפציג. באזורים החומים, טווח המחירים לנכסים הוא בסדר גודל של 1,500-3,000 אירו/מ"ר. לאחר מכן באזורים הכתומים, טווח המחירים הוא בין 1,000 ל-2,000 אירו למ"ר, ובשכונות הצהובות נוכל למצוא נכסים גם בעלות של 1,500 אירו למ"ר. רמת הגימור של המחירים וסוגי הבניינים משפיעים מאוד על רמות המחירים של הנכסים וכמובן שניתן למצוא גם נכסי יוקרה בשכונות שונות בעיר. פרויקטי פיתוח חדשים משווקים בדרך כלל ברמת גימור מאוד גבוהה, ומציגים רמת מחירים בסדר גודל של כ-2,000 אירו למ"ר.

גרמניה ישראל - בית ההשקעות המוביל בישראל להשקעות בגרמניה

מעוניין להכנס לקבוצת ההשקעות שלנו? תשאיר פרטים וניצור עמך קשר: